En iyisi Voleybol
Reklam
  • Reklam
Zeki Kuban

Zeki Kuban

En iyisi Voleybol

23 Ocak 2016 - 16:44

Bu hafta Türk Voleybol Takımları Avrupalı rakipleriyle 11 karşılaşma yaptı ve bunların 10 tanesini galibiyetle tamamladı. Üstelik, bu 10 galibiyetin 4 tanesi rakiplerin ülkelerinde, yani deplasmanda elde edildi. Yendiğimiz takımlar arasında Alman, Fransa, Çek Cumhuriyeti’nden birer ve Polonya’dan 2 takım var. Bu ülkelerin, voleybolu Avrupa’da üst seviyede temsil etmeleri bakımından önemli. 

Avrupa’da esen takımlarımızın liglerimizdeki yerleri ise oldukça ilgi çekici. Kategorilerinde halen ilk 4 sırada yer alanların dışında, 2 takımımız altıncı, bir takımımız ise onuncu sırada bulunuyor. Yenilen tek takımımız ise dokuzuncu sırada ve bu sonucu deplasmanda aldı. 

Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi, takım yarışmalarında en iyi temsil edildiğimiz branş Voleyboldur. Bu, son yıllarda aldığımız sonuçların gösterdiği bir hakikat. Başka hangi branşta arka arkaya Avrupa, Dünya Şampiyonlukları elde edebiliyoruz. 

Haa, bir de şu konu var: Takımlarımızda başka ülkelerden sporcular da yer alıyor. Bunun cevabı da, hangi ülkenin takımları yalnız kendi sporcularından oluşuyor, kaç takımda yabancı ülkeden sporcu yok? 

Bayan Milli Takımımız, Olimpiyatlara katılma hakkını son karşılaşmasında şanssız bir şekilde kaçırdı. Bunu da unutmayalım ve bilelim ki, onlardan kazanmalarını bekliyorduk. Yani, bunu ümit eder bir çizgideyiz. 

Türkiye’nin takım sporlarında en iyi temsil edildiği branş Voleybol, bu inkar edilemez. Keşke buna diğer sporlarımız da katılsa.  

Son Yazılar