SİYASETİN SPORA ETKİSİ
Reklam
Zeki Kuban

Zeki Kuban

SİYASETİN SPORA ETKİSİ

01 Aralık 2015 - 12:30

Siyasi ortam karıştı. Tabii bunu kullanmak isteyenler de harekete geçti. İşin kullanış şeklini fazla karıştırmak istemiyorum ama, bahis konusu ülkenin daha önceki siyasi uygulamalarını da sadece hatırlamakta fayda var.

Şimdi işin voleybola bulaşan bölümüne bakalım.  Halkbank aslanlar gibi Rusya’ya giriyor, Kazan’a varıyor. Gümrükte mani olmuyorlar, çünkü yenilgilerinin gerekçesi bu olabilir. Ama, Arkas ve Ziraat Bankası’nın rakipleri Belogorie ile Dinamo Moskova Türkiye’ye gelmeyeceklerini bildirerek, karşılaşmalarını erteletip başka ülkeye aldırmaya çalışıyorlar. CEV de bu isteği kabul eder gibi bir tutumla, erteler gibi.

Şimdi düşünelim; aynı durumun tersi olsaydı bu davranış kabul edilir ve karşılaşmalar ertelenir miydi? Ben düşünüyorum ki, takımlarımız yenik sayılırdı. Biraz erken düşünüyorum ama, tahminim Rus takımlarına hükmen yenilme uygulamasının yapılamayarak, başka bir çözüm yolu aranacağı şeklinde. İnşallah yanılırım. Adalet yerini bulur.

Türkiye’de tehdit edici bir ortam yok. Rusya’da ise yapay olarak yaratılmakta olan elektrikli ortam var. Buna rağmen, takımımız Halkbank karşılaşmaya çıkacak, tabii Ruslar yeni bir engel icat etmezlerse.

CEV’in ülkeler arasında ayırım yapmayarak vereceği adil kararını bekliyoruz.       

Son Yazılar