DERİN ÜZÜNTÜ İÇERİSİNDEYİM!
Reklam
  • Reklam
Gökhan Saygı

Gökhan Saygı

DERİN ÜZÜNTÜ İÇERİSİNDEYİM!

25 Eylül 2017 - 01:00

Voleybolumuza uzun yıllar emek vermiş, plaj voleyboluna 25 yıl hizmet etmiş, Federasyon Asbaşkanlıgi görevinde bulunmuş, TMOK üyesi Hasan Uğur Epirden'i dün kaydettik. Birlikte 10 yıl çalıştık. Iyi günlerimiz, zor günlerimiz oldu. Zorlukları paylaşıp üstesinden gelmeye çalıştık. Son bir yıldır görüşmüyorduk. Birbirimizi eleştirmeden ayrıldık. Kendimize ve birbirimize karşı saygımızi yitirmemek için sessiz kalmayı tercih ettik. Bunuda kimseyle paylaşmadik. Onunla, yıllarca, sırlarımizi, üzüntü ve mutluluklarimizi paylaştık.
   
Epirden'i bir beyefendi, centilmen, gönül dostu, yufka yürekli ve ketum karakteriyle tanıdım. Tanıdığımda yıpranmış ve yorgundu. Ama bitmeyen bir enerjiye sahipti. Onunla herşeye yeniden başlamıştık. Birlikte, kendi imkanlarımızla çok güzel işler yaptık. Ilişkilerin alçaklastiği, riyakar, radikalleşen koşullarda boyun egmeden iş yapmanın ne kadar zor olduğunu herkes bilir. Epirden bu süreçte, hiç taviz vermeden, günden güne, daha da ketum ve mücadeleci karekter kazanmaya başladı. Çok yıpratıcı bir sürecin içine düştü. Günümüzde idealerinin peşinde koşmanın ağır bedelleri vardır. Benim tanıdığım, yüksek karakter sahibi, elit kişilikli, Istanbul beyefendisi olarak yetişmiş insan, çileden çıkartılmış bir savaşçıya dönüştürüldü maalesef. Bu dönemde onunla temas edip eleştirilerinden nasibini almayan kimse kalmamıştır. 
 
Yaşadığı zorlukları kimseye hissettirmeye gayret gösterecek hassasiyetteydi. Herzaman güçlü ve ayakta kalabilmeyi başarmıştır. Zor durumda dahi olsa, telefon eder, doğum günümü kutlayacaksa, bunu şiirler okuyarak yapardı. Asalet sahibi bir insandı. Eğer sana değer veriyorsa, sana senden daha çok değer verdiğini hissederdin. Öne çıkmaya çalışır, koruyucu kanatları altına alırdı. Bunu herhangibiri için yapabilirdi. Ne kadar babayiğitse, o kadarda eleştirici ve mücadeleciydi. Pire için yorgan yakardi. En ufacık bir samimiyetsizlik görse, keskin dönüşler yapar, o babacan tavrı yerine, karşınızda çetin bir savaşçı bulurdunuz. 
   
O çok özel bir karakter, ayrıcalıklı kişiliğiyle, aykırı söylemlerinden çekinmemiş, tam idealist, önemli bir insandı. Yaptıklarından ve yapabileceklerinden faydalanmak yerine, hepbirlikte onu bertaraf etmeyi başardık. Erken vefatının en önemli sebebi onu çaresizliğe itmek olmuştur. Onun başarılı olmasını ve mutluluğunu yaşamasını kimse istememiştir. Onun ideallerini başarmak için ne kadar çabaladığını, yoktan var ederek neleri başardığını, dehasını bilenlerden biriyim. Çok sevdiği Cem Karacanin bir şarkısı vardı "beni siz delirttiniz". Bir insanı, delirtmeden önce sevebilmeliyiz. Kırdıktan ve kaybettikten sonra kimse sevmez tabiki. Onunla cebellesenler, altetmeye çalışanlar, onu zamanında anlayıp farketmeyenler, onu bizlere kaybettirdiler. 
   
Çok önemli, değerli bir dostumu kaybettim. Derin üzüntü içerisindeyim. Üzüntümü tarif edemem. Işıklarda uyusun. Mekanı cennet olsun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar