ŞİMDİ NORMALLEŞTİK Mİ?
Reklam
Gökhan Saygı

Gökhan Saygı

ŞİMDİ NORMALLEŞTİK Mİ?

12 Ağustos 2020 - 09:42

Mart ayı başında, Dünya Sağlık Örgütü Pandemi ilan etti. Dünyada bütün dengeler bozuldu. Yaşantımızda 2,5 ay süren mola dönemini yaşadık. Hayat durdu. Pandeminin hem ekonomik faturası ağır oldu, hem de yaşam ritmimiz kayboldu. Mayıs ayının ortalarından itibaren, birçok ülke tedbirlerini alarak, normal hayata dönmeye çalıştı. Ülkemizde de Haziran ayı itibariyle normalleşme süreci başlatıldı. Sarf edilen tüm çabaları saygıyla karşılıyorum. Gösterilen uğraşlar, hayatı yaşanabilir kılmak içindir. Olması gereken de budur. Haziran ayındaki Kovid 19 vakalarındaki gerileme umut vericiydi. Temmuz ayında, tatil ortamında yakın temasların artması nedeniyle Kovid 19 salgını, tüm dünyada olduğu gibi, Ağustos ayı itibariyle, yurdumuzda da artış eğilimine girmiştir.

Tam bu durumda, 11 Ağustos Salı 2020 günü, bir saptama yapmak istiyorum. Haziran ayında normalleşme süreci başlatıldığında, bizim plaj voleybolumuz niçin normalleşmemiştir? Bir takvim verilmemiştir. Yol haritası olmamıştır. Bir sezonun boş geçmesine seyirci kaldık. Plaj voleybolu için en değerli ay olan Temmuz ayı heba edilmiştir. Şimdi geriye dönüp baktığımızda Temmuz ayının Ağustos ayına göre vaka sayısının daha düşük olduğunu görebiliyoruz. Bu dönemde, hemen yanıbaşımızdaki Bulgaristan’da FIVB Turnuvası yapılabilmiştir. Oysa Temmuz ayında herhangibir turnuva yapılmasına Federasyonumuz şiddetle karşı çıkmıştır.

Gelelim Ağustos ayına. Boşa geçen Haziran ve Temmuz aylarının ardından, Kovid 19 vakalarının tırmanmaya geçtiği bir dönemde NEDEN turnuvaların Federasyonumuz eliyle yapılmasına karar verilmiştir?......  Bu konuda mantıklı açıklamaları ivedilikle bekliyorum!!... İyi planlama yapılmadığını düşünüyorum! SEZON KAÇMIŞTIR! RİSK ARTMIŞTIR!... Federasyonumuzun üzerine ağır bir sorumluluk yüklenmektedir. Herhangibir hastalık vakasından sorumlu olmaları söz konusudur! BEN UYARIYORUM!
Temmuz ayında plaj voleybolu oynatmak deveye hendek atlatmak kadar zor iken!!
Şimdi nasıl kolay hale gelmiştir? Birisi bana izah etsin!

Bir diğer hususta, zor dönemde Olimpiyat Oyunlarının dahi iptal edildiğini göz önünde bulundurursak, iptal kararlarının kolayca alınabileceği zamanlarda olduğumuzu unutmayalım. Bu işler kolay değil. Büyük emek ve paralarla yapılan turnuvaların resmî makamların iki dudağı arasında olması, bu işe emek verenler için çok yıkıcı sonuçlar getirebilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar