Veteran Voleybolu Keskin Virajda
Reklam
  • Reklam
Gökhan Saygı

Gökhan Saygı

Veteran Voleybolu Keskin Virajda

20 Eylül 2018 - 01:19 - Güncelleme: 20 Eylül 2018 - 01:30

Dört yıl önce, Altan Arslan'ın çabalarıyla bir veteran turnuvası düzenlendi. Turnuva büyük ilgi uyandırdı. Daha sonra TVF'nin de katkılarıyla voleybol yelpazesi genişledi. En son Muğla'da yapılan turnuva gösterdi ki, artık ülkemizde hatrı sayılır miktarda veteran sporcu biraraya gelebilmektedir. Geçmişinde Milli Takımda oynamış pek çok değerli oyuncular burada tekrar beraber oynama şansını buldular. Büyükler gençlere örnek oldular. Dostluklar ilerledi. Türk voleybolu kazandı diye düşünüyorduk. Fakat çok hızlı ilerledik. Son süratle keskin virajlara girmeye başladık. Bir kaza yapmadan durmayı başarabilirsek sevineceğim. Geldiğimiz noktada veteran voleybolu adına kazanımların yitirilmemesini arzu ederim. 

 

Son üç turnuvaya katıldım. Kötü gidişi eleştirmek istiyorum. Bizim, eleştiri ve özeleştiri kültürümüz olmadığı için gelebilecek tepkilere katlanacağım artık. 

 

1) Sosyal Değerler Yerle Bir Oldu

Veteran voleybolcuların birbirine saygı duyduğu, dost olduğu, saygın bir organizasyon henüz gerçekleştirilemedi. Egonun tavan yapmasını, höşgörüsüzlüğü kabul etmek mümkün değil. 

2) Dostluk Maçları Yapamadık

Kıran kırana iddialı maçların oynanmasını anlamakta güçlük çekiyorum. Ne hakem ne de rakip kaldı. En ufak sorunda acımasızca eleştirilerin gelmesi nedeniyle, dostça rekabetin dışına çıkıldı.

3) Fikstür Kargaşası Yaşandı

Program değişiklikleri, kura sistemindeki hatalar tolere edilebilirdi. Ancak yaptırımcı uygulamalara gidilmesi gerginliği artırdı.

4) Milli Takım

Turnuva sonunda, Yunanistan'daki turnuvaya katılmak üzere oluşturulan + 45 Erkek Takımının Milli takım olarak adlandırılmamış olmasını ümit ediyorum. Turnuvaya katılmakta hiçbir sakınca yoktur. Ancak takım için kullanılan kavramlara özen gösterilmelidir.

 

Yapılan hatalar, yapılan güzel işleri de değersiz kılmadan önlemler alınmalı. Büyük bir veteran gurubu idare etmek kolay değildir. Herkesin çeşitli duyguları olacak. İnsanların kıskançlıkları, hırsı, kızgınlığı, mutsuzluğu, ilgisizliği, ilgisi, sevgisi, tutkusu olacaktır. Tolerans sınırlarını zorlamanın anlamı yoktur. Hoşgörülü olamamanın mutlaka bedeli olur. İnsanlar birbirini sınamadan, saygılı olmayı becerebilmelidir. Veteran voleybolunu ulaştığı noktada tutmaya çaba göstermekte yarar vardır. TVF tarafından yeni bir örgütlenme içerisine girileceğinin duyumunu aldım. Bundan sonra veteran voleybolunun daha kurumsal kimlik kazanmasını temenni ediyorum. Yeni oluşum için görevlendirilecek sayın Aziz Yener'e başarılar diliyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar