MİLLİ BİR TAKIM İSTİYORUM
Reklam
Gökhan Saygı

Gökhan Saygı

MİLLİ BİR TAKIM İSTİYORUM

19 Ocak 2021 - 08:15

CEV 2021 Avrupa Şampiyonası elemelerinden lider çıkan Milli Takımımız finallere gitmeye hak kazandı, mı? diyeceğiz. Başardı ya da becerdi de diyebiliriz! Eleme maçlarında takımımız dışında 2 takım vardı. Çok zayıf Bosna Hersek ve biraz daha iyi olan Kuzey Makedonya. Oynadığımız maçlar sonunda, set üstünlüğü marifetiyle gurup lideri olduk! Yenildik ama başardık! Bu olayı nasıl ifade edebileceğimi bilemedim! Siz ne şekilde ifade edersiniz? Sevindiniz mi? Alkışlar mısınız?

Ne oldu bize yahu! İki smaç vurunca havalara uçan, ama iki manşeti çıkaramayan takım finallerde ne yapar?
Milli takım deyince ne anlıyorsunuz kardeşim?
Bu Ülkede Milli Takımın içini Kuvvayı Milliye ruhu doldurur!
Milli takım için insan canını verir! Savaşır!
Kendinize gelin. Bu Ülke size her imkanı vermiş. Siz ne veriyorsunuz?
Kıytırık takımların önünde diz çökecek takım istemiyoruz.

Erkek Milli Takımımızın içinde bulunduğu durumu eleştirmek en çok beni üzüyor. Ama bugün eleştirmezsek yarın hep beraber üzülürüz. İş işten geçmeden yapılacak birşeyler vardır sanırım. Bu takım finallerde ne yapar sorusunu kendimize sormalıyız. Antrenörümüz Nedim Özbey kendini ispatlamış, voleybolumuzun sevilen, değerli bir hocasıdır. Hocamızın iyi niyeti oyuncular üzerinde rehavet yaratmış olabilir mi?
Voleybolda her türlü teknik ve maddi imkana sahibiz. Başarısızlığın mazereti olsa olsa insan kaynaklı olabilir. Mevcut imkanlara göre alınan netice kabul edilemez. İş oyuncularımızda bitiyor. Milli takıma layık görülen oyuncularımızın her adımı denetime tabi olmalıdır. Bu kadar başı boşluk olmaz. Ya oyuncu disiplin altında olmalı ya da istemiyorsa milli göreve gelmesin.

Soruyorum
Oyuncularımız maçta galibiyete mi odaklanıyorlar? Peki, vurdukları her smaçtan sonra, sıkça el kol hareketleri çekerek mesaj veriyorlar da, neden müdafaa yaparken yoklar? Bu kadar zayıf takımların hücumlarına blok yaparken neredeler? Takımımızın hücumlarında atılan paslara üçlü blok gelmesi neyin göstergesidir? Sadece smaç vurarak sonuç alabileceğinizi düşünüyor musunuz? Gördüklerimiz karşısında, takımımızın antrenman eksikliği mi var diye soruyorum!

Milli Takımımızın görüntü olarak bu kadar estetikten uzak olmasını da kabul edemiyorum. Formaların dizaynına kim karar vermişse, olmamış kardeşim! Formaların içine bazı oyuncuların, kimi zaman tişört giymesini, saçı sakalı birbirine karışmış oyuncuların hallerini kabul edemiyorum.

Oyuncularımız, vitrinde nasıl yer almaları gerektiğinin bilincinde midirler? Bütün bunlara dışarıdan baktığınızda nasıl görüntü verdiğinizi biliyor musunuz? Yoksa dünya umurunuzda değil midir?

Disiplin olmalı diyorum. Yine de siz bilirsiniz!

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Osman ilhan
    8 ay önce
    Ağzınıza sağlık, bir voleybol sever olarak üzülüyorum erkek milli takımımızın senelerdir devam eden başarısızlığının en büyük sebebi disiplinsizlik, milli takımda oynamanın bilincinde değiller, bir iki güzel hareketten sonra maçtan kopuş, devamlılık yok, bizdeki asıl sorun bence alt yaş kategorilerinde ki başarıdan sonra büyükler kategorisinde bu başarının gelmemesi bu geçişte disiplin eksikliğimi , oyuncu gelişim yetersizliğimi hata nerede bu bulunmalı , nesiller değişiyor hüsran değişmiyor. Örnek U21 erkeklerde dünya ikincisiydik bunun sonraki adımı büyükler kategorisi sonuç yok... Erkek milli takımı yerli ve yabancı bir çok antrenör değiştirdi fakat değişen bir şey olmadı.

Son Yazılar