SEÇİME GİDERKEN
Reklam
Gökhan Saygı

Gökhan Saygı

SEÇİME GİDERKEN

12 Ekim 2021 - 10:30

Değerli okurlar, gündem olmadıkça ve gerekmedikçe köşe yazısı yazmıyorum. Zaman zaman yazdığım yazılara bakıyorum. Bir faydam olmuşsa ne mutlu bana! Durup dururken gündem yaratmaya çalışmıyorum. Eğer birşeyleri eleştiriyorsam öncelikle fayda sağlamaya çalışıyorum. Ancak hassasiyetimiz, eksikleri, yanlışları görmezden geleceğimiz, eleştirmeyeceğimiz anlamına gelmez. Siyaset konusuna girmemeye özen gösteriyorum.
Baktığımızda siyaset,
Teröristlerin devlet kurduğu,
Felsefenin yok olduğu,
İktisadın iflas ettiği,
Ortaçağ düşüncelerinin tartışıldığı düzeye gelmiştir.
Dünyanın hali hiç iyi değildir. Benim siyasi görüşlerimin mevcut politikalarla örtüşmesi gerekmiyor. Zira, siyasette benim işim değildir.
Tüm olumsuzluklara rağmen, ben ne yapmaya çalışıyorum?
Kendim için endişelenmiyorum,
Genç nesillerin geleceği için kaygılanıyorum!
Günü kurtaracak söylemler içerisinde değilim.
Voleybol’un geleceği ve yeni adımlar için çabalıyorum.

YENİ SEZONA MERHABA DERKEN

Yeni sezona başlarken, TVF Yönetiminde bir dönem daha sona eriyor. Seçim sonrasında bizi nelerin beklediğini merak ediyorum. Büyük olasılıkla Yönetimde önemli bir değişiklik olmayacak. Akif Başkan’ın karşısına güçlü bir aday çıkacakmış gibi gözükmüyor. Yine de adil bir seçim yapılması demokrasi adına çok önemli.
Bu durumda, geçmiş dönemin muhasebesini yaparak, yeni dönemde neler umut ettiğimizi dilim döndüğünce anlatmaya çalışayım.

Geçtiğimiz dönemde gerçekleştirilen en önemli eylem, voleybol antrenörleri federasyonunun kurulmuş olmasıdır. Antrenörlerin kurumsal kimlik çatısı altına girmesi ve TVF’nin Eğitim Kurulu tarafından mükemmel hale getirilen antrenör eğitimleri neticesinde Ülkemizde artık elit antrenörler yetişecektir. Bu başarının karşılığını alacağımızdan hiç şüphem yoktur.

Veteran Turnuvalarının TVF bünyesine katılması başarılı olmuştur. Önümüzdeki dönemde katılımın artarak büyümesini bekliyorum. Ciddiye alınmalı, yerinde saymamalıdır.

Birinci Lig takımlarının rekabet seviyesi artmıştır. Sultanlar Ligini alttan zorlayacak takımların sayılarının artması sevindiricidir. Pandemiye rağmen play off guruplarında üst düzeyde maçlar oynanmıştır. Bu sezon başarı grafiğinin daha da yükselmesini bekliyorum.

Kadın Milli Takımımız ard arda tarihi başarılar elde etmiştir. Dünyada ilk 5 içerisinde yer alan milli Takımımız, Olimpiyat Şampiyonu takımların önüne geçmeyi başarmıştır. Önümüzdeki yıllarda şampiyonluk kovalayıp, 5 büyük takım içerisinde kalmayı sürdürmelidir.

Erkek Milli Takımımızda önemli bir çıkış yakalamıştır. Tarihinde görmediği başarıları elde etmiştir. Önümüzdeki yıllarda daha büyük başarılar bekliyorum.

Ülkemizde voleybol, toplumda beklenen karşılığını bulmuştur. Kitleselleşmiştir. Yaratılan sinerji devam etmelidir. Mahalli Ligler yetersizdir, güçlendirilerek daha fazla sporcunun katılımı sağlanmalıdır. Birçok ilimizde altyapı guruplarının Ligleri oluşturulmalıdır. Bunun planlanması internette kalmamalı. İl temsilciliklerine görev düşüyor.

Tesis olarak da büyümeye ihtiyacımız vardır. Salon yetersizliği, hiç bitmeyecekmiş gibi görünüyor. Üzerinde düşünmek gerekir.

PLAJ VOLEYBOLU

Plaj voleybolu Ülkemizde geriye gitmeye devam ediyor. İyi yönetilemiyor. Buna ters orantılı olarak sporcu ve seyirci sayısında artış vardır. Eğer görmemezlikten gelirsek, sorunlar büyüyerek devam eder. Eleştirilerim cebimde duruyor. Federasyonumuzdan önemli adımlar atmasını bekliyorum.
Neden kış Ligleri bitirilmiştir? Bunun kime faydası olmuştur? Burada oynamak isteyen binlerce gencin hayalleri neden yok edilmiştir?
Koca yaz sezonunda neden 2-3 Turnuva ile yetinilmektedir?
Plaj voleybolu oynamak için can atan gençlerimizin önündeki engeller kaldırılacak mı?
Plaj voleybolunun geliştirilmesi için neler yapılacak?
Bu sorularımın cevabı üzerinde durulmalı. Bir izahı vardır. Ciddi açıklamalar bekliyorum.

Federasyonumuza yeni dönemde başarılar diliyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar